סוף הדרך: אומברקו 7 יגיע לסוף חיי המדף שלו בספטמבר 2023

סוף הדרך: אומברקו 7 יגיע לסוף חיי המדף שלו בספטמבר 2023

עדכון חשוב: בספטמבר הקרוב גרסת Umbraco 7 תגיע ל"סוף החיים" שלה (EOL), וזה אומר שאם האתר שלכם בנוי בגרסת אומברקו 7, הגיע הזמן לתכנן את הצעדים הבאים שלכם, כדי להבטיח שהאתר שלכם מעודכן וישמור על ביצועים מעולים.

מה זה EOL? ואיך זה ישפיע על הפרויקטים של Umbraco 7?

כשאנחנו מדברים על סוף החיים לתוכנה, זה אומר שצוות הפיתוח כבר לא תומך בגרסה מסוימת.

לאחר יותר מ10 שנים של חיי מדף, Umbraco 7 יורדת מהמדף הוירטואלי. אין ספק כי גרסת Umbraco 7 ותוחלת החיים הארוכה שלה היא עדות לאיכות, ובנוסף במהלך השנים הללו קהילת הקוד הפתוח עמלה כדי לפתח ולשפר ללא הרף את ה-CMS.

למעשה, החל מיולי 2021 נכנסה Umbraco 7 לשלב האבטחה בלבד וב-30 בספטמבר 2023, Umbraco 7 יוכרז כגירסה ש"סיימה את חייה" (EOL). שלב ה-EOL הוא השלב האחרון במחזור החיים של מוצר Umbraco. המשמעות היא שבאומברקו לא יעבדו ויתחזקו יותר פיצ'רים ולא יפרסמו עוד תיקוני באגים או בעיות אבטחה. ההמלצה מטעם החברה (אומברקו) היא חד משמעית לא לאחסן עוד אתרים בגרסה זו.

האם נוכל להמשיך להשתמש ב- Umbraco 7 לאחר תאריך ה-EOL?

טכנית, כן - אבל זה לא מומלץ להשתמש ב-Umbraco 7 אחרי שהוא מגיע לשלב ה-EOL. אם תחליטו להמשיך להשתמש באתר שלכם כפי שהוא, מבלי לשדרג לגרסה חדשה, אתם עלולים להיתקל בבעיות מסוימות, למשל:

  • סיכון לבעיות אבטחה - מעתה, אומברקו לא תספק תיקונים לבעיות אבטחה שעלולות לצוץ. למרות שהאתר עדיין יעבוד, אין ביכולתנו להבטיח שהוא ישאר מאובטח לחלוטין לאחר תאריך ה-EOL.
  • הפרת תנאים - במקרים רבים ישנה מדיניות לגבי תוכנות שסיימו את חייהן. הפעלת Umbraco 7 לאחר שנכנסה ל-EOL עלולה לגרום לכך שכללי התאימות הללו, מגופים שונים, נמצאים בסיכון להפרה. אי עמידה בתקני נגישות, אבטחת מידע אישי של לקוחותיכם, וכדומה עלולה לחשוף אתכם לתביעות מגופים רגולטוריים.
  • פיצ'רים מיושנים - יהיה קשה לפתח פיצ'רים חדשים שתרצו להוסיף לאומברקו ומחירי התחזוקה והפיתוח השוטף עלולים לעלות. 

יש לנו אתר בתשתית אומברקו 7, איך ממשיכים מכאן?

ההמלצה שלנו היא לשדרג את האתר לגרסה העדכנית ביותר של אומברקו (Umbraco 11) ולשמור על שדרוג גרסאות קבוע. זה יבטיח שהאתר שלכם נתמך ומאובטח ושיש לכם גישה לתכונות והפיצ'רים העדכניים ביותר, שיבטיחו את הביצועים הטובים ביותר של האתר - למשך השנים הבאות. במידה וזה מרגיש לכם קצת יותר מדי עבורכם - עדיף לשדרג לגרסא 10 שמוגדרת ב LTS שתיתמך לאורך פרק זמן ארוך יותר. ניתן לקרוא כאן על מדיניות העדכון והתמיכה של אומברקו ביחס לכל גרסה.

במתווה החדש, גרסאות Umbraco יוצאות פעמיים בשנה. עדכונים יוצאים כל 6 שבועות עם תכונות חדשות, שיפורים, ותיקונים בעת הצורך. בקיצור, שימוש בגרסה 7 של Umbraco לאחר תאריך ה-EOL עשוי לגרום לכך שה-CMS שלכם לא יהיה אמין, מאובטח וידידותי לעבודה כפי שהתרגלתם.

הזמינו פגישה חינם עם יועץ Umbraco מטעם TWB כדי לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבור הפרויקטים שלכם ולהדריך אתכם בשלבים הבאים.

איך אפשר לעזור לך?
השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מאמרים באותו נושא
שיווק העסק בפייסבוק – למה זה כדאי?

שיווק בפייסבוק בעזרת תוכן איכותי ובעל ערך יגדיל בהדרגה את המספר הלקוחות שלכם, יעלה את נפח ההכנסה מהעסק וישפר את המודעות והאהדה למותג שלכם. אז איך עושים את זה ובמה שיווק כזה שונה מכל שיטת שיווק אחרת?

תסתכלו בקנקן: 5 סיבות שבגללן אסור לכם לוותר על עיצוב גרפי מקצועי לעסק שלכם

גם אם חינכו אותנו שהעטיפה היא חסרת חשיבות, עיצוב גרפי טוב הוא שירות חובה, חשוב שאסור לוותר עליו. עוד מקדמת דנא אנשים העבירו מסרים חשובים בעזרת סימנים גרפיים. מסתבר שהמוח האנושי מגיב לזה. אז למה עיצוב נכון יתרום לעסק שלכם, ובמה, בעצם?

איך מיתוג נכון יתרום לעסק שלך?

מה גורם ללקוח להעדיף מוצר או שירות מסוים? האם מיתוג הוא רק לוגו חדש ומעוצב? וגם - מתי נכון לבצע מיתוג בעסק, מיד בהקמת עסק או דווקא לאחר מספר שנים? כל הפרטים על איך מיתוג יגדיל את ההכנסות של העסק שלך ועל התהליך שבו מתבצע המיתוג, במאמר הבא.

2024 © כל הזכויות שמורות ל TWB דיגיטל בע"מ